wtorek, 21 marca 2017

Pożyczki: sięgamy po nie coraz częściej

Opublikowane właśnie statystyki pokazują, że życie w Polsce do łatwych nie należy. Zarabiane pieniądze nie wystarczają nam na wiele. Spora część naszego społeczeństwa musi ratować domowy budżet pożyczkami. I spłacać wysokie odsetki. A wystarczyłoby skorzystać z darmowego, internetowego skupu.

Okazuje się, że z pożyczkowego wsparcia skorzystało 48% Polaków. Tyle z nas wzięło kredyt lub pożyczkę w ciągu ostatnich trzech lat. Takie informacje niesie badanie "Postawy finansowe Europejczyków". Wyprzedzają nas tylko Rumuni. Bardzo ciekawe jest wytłumaczenie naszej narodowej skłonności do pożyczania gotówki. Okazuje się, że w dużej mierze odpowiada za to... niski poziom wiedzy na temat finansów. Pani Agnieszka Salach z Grupy KRUK podkreśla, że nikt nie uczy nas tego, jak zarządzać finansami, jak planować budżet i jak inwestować. Dodaje także, że powodem pożyczania gotówki nierzadko bywają sytuacje kryzysowe, takie jak niespodziewana utrata pracy, ciężka choroba lub rozpad rodziny.
56% zaciągniętych przez Polaków pożyczek służy nabyciu, wykupowi lub remontowi mieszkania. Co czwarty pożyczkobiorca za uzyskaną szybko gotówkę kupuje sprzęt RTV albo AGD (smartfony, telewizory, tablety, laptopy, konsole).
Jest tylko jeden problem z pożyczkami - trzeba spłacać nie tylko je, ale i rosnące wraz z czasem odsetki. Pożyczona gotówka, nawet jeśli szybko ją uzyskamy, wygeneruje więc nam koszt. Przez to będzie nam całkiem trudno cieszyć się zakupionym sprzętem. Zamiast tego, będziemy kombinować, skąd wziąć pieniądze na spłatę zadłużenia.
A wystarczyłoby skorzystać z internetowego skupu Mooney.pl. Tam również bardzo łatwo o dodatkową gotówkę. Ale co najważniejsze, za otrzymane pieniądze nic nie płacimy. Nie ma odsetek, nie ma prowizji, nie ma żadnych zapisów małym drukiem.
Jedyne, co musimy zrobić, to sprzedać dowolny produkt lub produkty. A skup internetowy Mooney.pl przyjmuje niemal wszystkie używane przedmioty: elektronikę (czyli możesz sprzedać smartfona, tableta, laptopa, konsolę, telewizor), biżuterię (czyli możesz sprzedać kolczyki, pierścionki, łańcuszki, zegarki), książki, ubrania, sprzęt sportowy czy narzędzia. Eksperci Mooney.pl wycenią przesłany przez Ciebie przedmiot i zaproponują cenę wykupu. Nie zgadzasz się z nią? Zawsze możesz negocjować i postarać się zyskać większą gotówkę.
Uwaga, nie płacisz za kuriera - wystarczy tylko przygotować paczkę i wręczyć ją kurierowi, którego koszty pokrywa Mooney.pl. I już można odliczać do momentu, w którym na nasze konto wpłyną upragnione pieniądze. Gdy tak się już stanie, możemy bez najmniejszych wyrzutów sumienia ruszać na zakupy. Albo spłacić ciążącą na nas ratę starej pożyczki bądź przymusowe odsetki.
A wystarczyło zamiast z banku czy punktu z pożyczkami, skorzystać z internetowego skupu on-line Mooney.pl... Masz jeszcze taką szansę - wybierz dobrze. Sprzedawaj i zarabiaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz